fbpx

RPIVA rektorei piemēro naudas sodu 2

Dace Markus. Foto: Lita Krone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Viņa atzīta par vainīgu pārkāpumos valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtībā

Pēc veikto pārbaužu rezultātiem Izglītības kvalitātes valsts dienests atzinis par vainīgu un piemērojis naudas sodu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) rektorei Dacei Markus. Viņu vaino par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu, aģentūrai LETA pastāstīja dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Juhņēviča norādīja, ka naudas sods ir robežās no 25 līdz 100 latiem, taču precīzu summu atklāt nevēlējās, jo to liedz datu aizsardzības likums.

Ņemot vērā, ka ir iestājies noilgums par piecām personām izsniegtajiem diplomiem par pedagoģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanu, RPIVA rektore tiek saukta pie administratīvās atbildības par doktora diplomu izsniegšanu divām personām.

Atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam administratīvā pārkāpuma lietā pieņemto lēmumu RPIVA rektore var apstrīdēt desmit darba dienu laikā no tā paziņošanas dienas.

Markus teica, ka par pārkāpumiem izglītības iestādē atbildība ir jāuzņemas tās vadītājam, kā arī jārūpējas par to, lai tie tiktu novērsti. Par to, vai pārsūdzēt IKVD lēmumu, rektore domās pēc rakstiska atzinuma saņemšanas un iepazīšanās ar to.

Kā ziņots, IKVD veiktajās pārbaudēs secinājis, ka RPIVA nebija tiesīga sākt Pedagoģijas promocijas padomes darbību, tai skaitā izveidot Pedagoģijas promocijas padomi un apstiprināt tās nolikumu. “Šādā situācijā arī RPIVA Pedagoģijas promocijas padomes pieņemtie lēmumi atzīstami par neleģitīmiem,” iepriekš norādīja IKVD.

Dienests skaidroja, ka RPIVA nebija tiesīga pieņemt pretendentu dokumentus doktora zinātniskā grāda saņemšanai un virzīt jautājumu par promocijas darbu aizstāvēšanu. RPIVA Pedagoģijas promocijas padome nebija tiesīga pieņemt lēmumu par doktora zinātniskā grāda piešķiršanu pedagoģijā un izsniegt valsts atzītus izglītības dokumentus par pedagoģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanu.

Latvijas Zinātnes padome 17.oktobrī pieņēma lēmumu atbalstīt RPIVA deleģēt doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) tiesības pedagoģijā.

Ņemot vērā, ka RPIVA nav to augstskolu vidū, kas minētas Ministru kabineta noteikumos “Par doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) tiesību deleģēšanu augstskolām”, tai jāaicina ministrija virzīt grozījumus noteikumos, lai augstskolai šādas tiesības tiktu piešķirtas.

 

Komentāri (2)

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2013/10/25/rpiva-rektorei-piemero-naudas-sodu/ […]

0
0
Atbildēt

0

janazakovica 26.10.2013. 01.25

un kuponu uz vekalu LABI.

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu