Rasmusens: Krievijai jābūt atklātākai par militārajām mācībām 4

NATO ģenerālsekretārs Andress Fogs Rasmusens. Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Šogad pirmoreiz praksē tiks pārbaudīts kolektīvās aizsardzības scenārijs un alianses Baltijas valstu aizsardzības plānu efektivitāte

Krievijai NATO vajadzētu vairāk informēt par paredzētajām militārajām mācībām Baltijas reģionā, teica Ziemeļatlantijas līguma organizācijas ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens, kurš piektdien atrodas vizītē Lietuvā.

Rasmusens teica, ka “mēs neuzskatām Krieviju par draudu NATO, un NATO noteikti nerada draudus Krievijai”. “Taču mums ir visi nepieciešamie plāni, kā aizsargāt un aizstāvēt NATO sabiedrotos,” piebilda NATO ģenerālsekretārs.

Piektdien preses konferencē žurnālisti Rasmusenu tincināja par gaidāmajām Krievijas-Baltkrievijas militārajām mācībām Baltijas valstu pierobežā. “Mums nav sīkākas informācijas par gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām,” teica Rasmusens Viļņā, atbildot uz žurnālistu jautājumu par plānotajām mācībām „West 2013″ septembrī. “Kad runa ir par militārajām mācībām, ir ļoti svarīgi, lai būtu pilnīga atklātība un caurskatāmība,” Rasmusena teikto atreferē aģentūra „Bloomberg.com“.

Rasmusens arī apgalvoja, ka militārās mācības, kas aptuveni tajā pašā laikā, kad notiks „West 2013″, noritēs Baltijas valstīs un Polijā, nav vērstas pret trešajām valstīm, raksta „Delfi.lt”.

Šogad pirmoreiz reģionālajās mācībās „Steadfast Jazz” praksē tiks pārbaudīts kolektīvās aizsardzības scenārijs un alianses Baltijas valstu aizsardzības plānu efektivitāte. Lietuvas prezidenta Daļa Grībauskaite, kura piektdien uzņēma augsto NATO viesi, šodien runās arī par gatavošanos šīm mācībām.

Aģentūra „Bloomberg.com” vēsta, ka NATO trīs Baltijas dalībvalstis – Lietuva, Latvija un Igaunija – paudušas bažas par Krievijas karaspēka un militārās tehnikas pieaugumu šo valstu robežu tuvumā. Rasmusens gan atgādināja, ka alianse ir apņēmusies savas dalībvalstis aizsargāt “24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un 365 dienas gadā”, ko patlaban ikdienā veic NATO gaisa spēki.

 

Komentāri (4)

oktaavs 02.02.2013. 09.45

Krievija būs tik stipra (vāja), cik stipra būs NATO. Nav jēgas prasīt vienošanos izpildi un godīgumu no tā, kam tāds nekad nav bijis.
Pareizais virziens ir stiprināt, paplašināt aliansi, veidot karabāzes un neņemt par pilnu pasaules blefa čempionu draudus kopā ar viņu piepūšamajiem tankiem un viena eksemplāra parauglidmašīnām.

+4
0
Atbildēt

0

Sandris Maziks 01.02.2013. 14.51

Vai viņš par muļķīti izliekas, vai tāds ir, ka iedomājies krieviju par veidojumu, kam var kaut nedaudz uzticēties?
Ir jāaiziet no Afganistānas un krievija vairs neapdraudēs ne Baltiju ne citu vietu Eiropā, bet skaitīs kā Taleban Kaukāzā, Tatarstānā un Baškartostānā un vēlāk arī citur, retinās viņu rindas.

+2
0
Atbildēt

1

  Janka, Janic > Sandris Maziks 01.02.2013. 18.41

  kautkaa nevaru iebraukt, skaidra bilde , krieviem nevar ticeet , bet ja atstaas Afgānu , krievi liksies miera? , nez vai , krievi šo bezjeedziigo slaktiņu iesaaka 1979. gadaa , neticu ka boļševiku ietekme pa šiem gadiem buutu saglabaajusies , krievi Afgaanaa uztaisiija apveersumu , sagrieza visu kaajaam gaisaa , politiku , ticiibu , visu vienaa maisaa , izraadiijaas ka tas tik vienkaarši nav , tautas ticiibu pret utopiju neizmainiisi , tur kaartiiba pastaaveejusi simtiem gadu , taa nav eiropa … starpcitu veelaak kad iznaak runa ar vieteejiem iedziivotaajiem , tad viņos naids uz krieviem ieseets kapitaali , taa tas ir Ēģiptee , taa tas ir Grieķijaa , taa tas ir arii Turcijaa ,par Gruziju un UKrainu nerunaajot , piemirsu veel rietumbaltkrieviju, Brestas un Pinskas apgabalu, es to personiigi esmu vieteejiem iztaujaajis… galvenais nafta , gaaze, paareejais pupu mizas , pat tuukstošiem nogalinaato

  +5
  0
  Atbildēt

  0

vegan 02.02.2013. 15.23

Šogad pirmoreiz reģionālajās mācībās „Steadfast Jazz” praksē tiks pārbaudīts kolektīvās aizsardzības scenārijs un alianses Baltijas valstu aizsardzības plānu efektivitāte. Lietuvas prezidenta Daļa Grībauskaite, kura piektdien uzņēma augsto NATO viesi, šodien runās arī par gatavošanos šīm mācībām.

^^ Lūk, par šo es labprāt uzzinātu sīkāk — it īpaši pārbaudes laikā iegūtās atziņas.

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu