fbpx

Raidījums: Latvijas krievu laikraksti var nonākt Krievijas miljardiera rokās 33

Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Paredz krievu mediju konsolidāciju, tas pats var sagaidīt arī latviešu avīzes

Iespējams, Latvijas lielākie krievu valodā iznākošie laikraksti varētu nonākt Krievijas miljardiera Andreja Molčanova rokās, pirmdien vēstīja “Latvijas Neatkarīgā televīzijas” Ziņas (LNT) . Paši avīžu izdevēji gan šo darījumu nekomentē.

Ar dažu mēnešu intervālu īpašniekus mainījuši vairāki mediji – laikraksts un interneta portāls “Telegraf”, izdevniecības nams “Petits”, kura zināmākie izdevumi ir laikraksti “Čas” un “Subbota”, kā arī “Vesti segodņa”.

“Petits” un “Telegraf” nonācis divu ārzonās reģistrētu kompāniju pārziņā, savukārt “Vesti segodņa” īpašnieki ir trīs privātpersonām piederošais Latvijas uzņēmums SIA “Eurostore”, raksta „Nozare.lv”.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju kopš pagājušā gada decembra “Petits” 100% daļu īpašnieks ir Kiprā reģistrētā “Lanchrome Limited”. Savukārt “Telegraf” 100% daļu īpašnieks īpašnieks ir Uzbekistānas pilsonis Jašars Kasumovs.

No neoficiāliem, bet drošiem avotiem LNT ziņu raidījuma rīcībā nonākusi informācija, ka “Petits” patlaban risina pārrunas ar “Vesti segodņa” par šā laikraksta iegādi, un tas nozīmē, ka varētu notikt vērienīga krievvalodīgās preses konsolidācija.

To apstiprina arī mediju eksperts Sergejs Kruks. Pēc viņa teiktā, baumas ir pamatotas, jo visi šie trīs mediji tagad koncentrējas zem viena izdevēja kontroles. “Tā ka mēs te varam runāt varbūt par to, ka paliks tikai viens ikdienas medijs krievu valodā,” teica Kruks.

Martā “Telegraf” redakcija pārcēlās uz telpām, kurās atrodas arī “Petits”. Neoficiāli izskanējusi informācija, ka patiesībā uzņēmumiem ir viens īpašnieks – Krievijas senators, miljardieris Andrejs Molčanovs, kas žurnāla “Forbes” bagātāko cilvēku sarakstā ierindots 34.vietā, vēstīja raidījums.

Izdevniecības “Petits” valdes priekšsēdētājs ir Andrejs Tsargerodsevs – cilvēks, kas saskaņā ar dažādiem avotiem strādājis par korporatīvo komunikāciju direktoru miljardierim piederošajā holdingā “LSR”.

Izdevēji lielāko krievvalodīgo mediju nonākšanu vienās rokās nekomentē.

Kruka ieskatā cilvēkiem, kas nāk no Krievijas, iegādāties kādu preses izdevumu Latvijā, nav ļoti dārgi. “Var to iegādāties kā rotaļlietu, var nopirkt katram gadījumam – diversificēt savu biznesu vai kaut kādu politisku ietekmi īstenot, to mēs nevaram pateikt,” teica Kruks.

Mediju konsolidācija ir likumsakarīgs biznesa solis, turklāt nākotnē līdzīgs scenārijs var sagaidīt arī latviski rakstošos medijus, uzskata Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš. Viņš atzīmēja, ka krievvalodīgo tirgus nav liels un daudz krievu kompānijām ir ekonomiski grūti pastāvēt. “Pie mūsdienu tehnoloģijām mēs īsti nevaram uztraukties par Krievijas informatīvās telpas ienākšanu. Tā informatīvā telpa paliek vienota visā pasaulē, to nevar nodalīt – tehnoloģijas iet pāri robežām,” teica Zariņš.

LNT Ziņu avoti norāda, ka sīkākas detaļas par krievvalodīgo mediju nākotni varētu būt zināmas nākamnedēļ.

 

Komentāri (33)

reksa 09.07.2012. 21.04

Vai tad krievu prese var kļūt vēl naidīgāka nekā tā ir pašlaik?..
Rētorisks jautājums.

+13
-3
Atbildēt

4

  Signija Aizpuriete > reksa 09.07.2012. 22.30

  ——–
  Cik Latvijas zemītes jau nav pārdots ārvalstniekiem kopš 1991.g.21.augusta?
  Kas zin’ vismaz aptuveni % – cik palicis Latvijas tautas rokās?

  Cik uzņēmumu nav izpārdots? Pērk un pārdod – pārdod un pērk – globālie banksteri tagad var brīvi darboties.

  http://www.youtube.com/watch?v=hrAUJ3tsrwM

  Russian billionaire Alexander Lebedev, owner of two leading British newspapers

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Sanšains > reksa 10.07.2012. 09.46

  Bet tomēr šī epizode ar Ļebeģevu ir ļoti iespaidīga un pamācoša. Grūti iedomāties kādu Latvijas vai Eiropas hiperbagātnieku uzvedamies šādi. Kāda ir sabiedrība un tās kultūra, kas ko tādu akceptē?!

  Var sameklēt arī šīs epizodes mazliet garāku, kvalitatīvāku versiju, bez reklāmas.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  dzintarz > reksa 10.07.2012. 00.12

  “p”ežas indrāna (Ivara Ķezbera reinkarnācija) tekošie izdevumi: 3W pieslēgums, datubāzu menedžments un neliela kompensācija sīkiem ikdienas tēriņiem Entonijas ielas vēstniecības uzdevumā (ar dārza vārtiņu ieeju no Kalpaka bulvāra) tuvojas vai pat pārsniedz IR žurnaļugu atlīdzinājumu.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  dace_ampermane > reksa 09.07.2012. 21.34

  Man jau sen ir tāda sjūta, ka latviešu prese ir krievu darboņu rokās, ar dažiem izņēmumiem, vai tad tā nav?

  +16
  0
  Atbildēt

  0

buchamona 09.07.2012. 22.58

Neredzu tur nekā slikta. Jau šobrīd lielos vilcienos viņi raksta vienu un to pašu. Ja krievu avīzes apvienosies, būs ērtāk arī mums. Viss kā uz delnas. Pietiks ar to, ka vienīgajai krievu avīzei minūtes laikā būs iespējams pārlaist acis pa “diagonāli” un kārtējo reizi nākt pie secinājuma, ka tur nekā jauna nav 🙂

+8
-2
Atbildēt

5

  dzintarz > buchamona 10.07.2012. 00.29

  rinķī apkārt Neredzu tur nekā slikta. Jau šobrīd lielos vilcienos viņi raksta vienu un to pašu.
  ================
  Strauji tuvojas laiks, kad latviešiem beidzot tomēr nāksies attaisnot/pierādīt globālo lielvaru avansā piešķirto žīdkrievšāvēju reputāciju.

  +5
  -10
  Atbildēt

  0

  dzintarz > buchamona 10.07.2012. 10.34

  Iedzerat, labāk, aukstu ūdeni, labāk gan savas nervu zāles, un nomierināties, lieli šāvēji,
  ===========
  Labāk, protams, gatavoties ilgstošai suniskai kvankšķēšanai no aizstūra…
  Dzerim49 “zāles” ir gājušas labumā – rej, bet nekož.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  My Paradise, My Rules > buchamona 10.07.2012. 06.30

  Pelēkais Vilks, tā uzreiz nemaz nespēju izprast Jūsu replikas jēgu. Padomāju un pieliku plusiņu.

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > buchamona 10.07.2012. 08.30

  ——–

  Mediju ziņa:
  Sestdien miris piketētājs Uldis Freimanis, kurš plašākā sabiedrībā zināms kā dažādu pretrunīgi vērtētu pasākumu rīkotājs. Viņš pie savas mājvietas atrasts bez vardarbīgas nāves pazīmēm, liecina portāla “Delfi” rīcībā esošā informācija.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  mary75 > buchamona 10.07.2012. 06.32

  Iedzerat, labāk, aukstu ūdeni, labāk gan savas nervu zāles, un nomierināties, lieli šāvēji, paši sajēdzat arī, ko rakstāt?

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

::Vai cis :: 10.07.2012. 09.43

IR redakcijas politika – ļaut katram rakstīt visu, kas iešaujas izpižģītajās smadzenēs, man šķiet diskutabla: protams, no šo savārstījumu lasīšanas nevienam normālam cilvēkam nekāda skāde nerodas, bet kur ir garantija, ka lasītājs ar nestabilu psihi neuztver šos aicinājumus “šaut un kaut utt. izdzimteņus, mēslus utt.” kā tiešu aicinājumu darbībai un ar nazi/beisbola bitu utt. rokās nedodas praktiski īstenot šos lozungus? Ne jau velti naida kurināšana netiek ciesta nevienā normālā portālā. Protams, tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis, taču man šķiet, ka būtu vērts par to padomāt.

+7
-3
Atbildēt

3

  dro > ::Vai cis :: 10.07.2012. 11.09

  Mikijs….kas iešaujas izpižģītajās smadzenēs…
  ____________________________
  Spilgts širmovika intelekta un estētikas demonstrējums:)

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  ::Vai cis :: > ::Vai cis :: 10.07.2012. 12.33

  lno, mans komentārs bija domāts redakcijai, atvaino …

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  garausiitis > ::Vai cis :: 10.07.2012. 12.19

  lno – širmoviks manā personā atļaujas pajautāt , kur te mēs pamanāmies kaut kā aizskārt estētiku ?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu