Disciplinārtiesa rosinās Saeimai atlaist tiesnesi Strazdu 3

Tiesnesis Ziedonis Strazds tiesas zālē. Foto: Ieva Kundziņa, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Tiesneša sūdzība ir noraidīta

Tiesnešu Disciplinārtiesa noraidījusi Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesneša Ziedoņa Strazda sūdzību par Tiesnešu disciplinārkolēģijas 26.oktobra lēmumu, kas rosināja Saeimai lemt par tiesneša atbrīvošanu no amata.

Augstākās tiesas (AT) Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece teica, ka 6.decembrī, izvērtējot tiesneša iesniegto sūdzību, Disciplinārtiesa nolēmusi atstāt negrozītu Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu par darba pienākumu nepildīšanu, bet tiesneša sūdzība tika noraidīta, ziņo LETA.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe pēc sēdes skaidroja, ka Strazds ar nepietiekamu rūpību pildīja savus tiesas priekšsēdētāja amata pienākumus, prettiesiski izmantojot un sadalot tiesai piešķirtos resursus un tiesā nodarbinot fiktīvus darbiniekus.

Savukārt tiesneša advokāts Pāvels Rebenoks savulaik sacīja, ka 26.oktobra lēmums pieņemts, nepilnīgi izvērtējot lietas faktiskos un juridiskos apstākļus, kā arī pārkāpjot procesuālās tiesību normas. Advokāts uzskatīja, ka disciplinārlietas ierosināšanai bija tiesiskā pamata trūkums, kā arī bija kļūdaina disciplināratbildības subjekta izvēle, tāpat pārkāptas procesuālās tiesības, izskatot lietu tiesneša darbnespējas laikā un liedzot iespēju iepazīties ar lietas materiāliem un sniegt par tiem paskaidrojumus.

“Pēc būtības šāda disciplinārlietas ierosināšana paralēli sāktajam kriminālprocesam nav citādi vērtējama kā politisku motīvu vadīta izpildvaras tieša iejaukšanās kriminālprocesa norisē, padarot to par bezjēdzīgu un neobjektīvu,” uzsvēra Rebenoks. “Turklāt rodas pamatots jautājums, ko šādā situācijā darīt personai, kura jau ir priekšlaicīgi sodīta par pārkāpumu disciplināratbildības ietvaros, ja viņai inkriminētais kriminālprocesa ietvaros negūs savu apstiprinājumu, respektīvi, ja tiesa šo personu kriminālapsūdzībās attaisnos,” secināja advokāts.

7.augustā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji tiesnesi Strazdu aizturēja aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā saistībā ar iespējamu fiktīvu tiesas darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitīto finanšu līdzekļu izmantošanu.

Šajā kriminālprocesā par aizdomās turēto tika atzīta arī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Skaidrīte Buivide. Pret viņu disciplinārlieta netika rosināta.

Abiem tiesnešiem tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, un viņi abi neilgi pēc liecību sniegšanas KNAB saslima. Tikmēr KNAB šajā lietā turpina izmeklēšanu.

Ministrs disciplināro lietu pret tiesnesi Strazdu ierosināja 21.augustā.

 

Komentāri (3)

ieva_pipike_inbox_lv 07.12.2012. 22.41

Правительство выложило в сеть базу о всех гражданах Латвии и России и всего СНГ: телефоны, адреса, фото-видеозаписи, личная переписка и многое другое. Да кстати все данные в открытом доступе, но можно скрыть свою анкету если вы не хотите чтоб ее увидели другие. Вот сайт– http://ovbaza.2sms.ru

0
0
Atbildēt

1

  ievuliitis > ieva_pipike_inbox_lv 09.12.2012. 09.31

  Mūs neinteresē Krievijas Federācijas iedzīvotāju datubāze. Aizej uz iepazīšanās portāliem, vislabāk – uz krievu. Varbūt tur paveiksies 😀

  0
  0
  Atbildēt

  0

mxblack 07.12.2012. 17.27

Protams, tiesnesis jau nav nekāds bomzis, kuru drīkstētu tiesāt un sodīt par zagšanu. Viņš jau tikai apzaga nodokļu maksātājus. Kad ir vajadzīga palīdzība no slimībām mirstošiem bērniem, tad valstij tam nav naudas, tad nelaimīgie lūdzas caur TV pēc palīdzības pie vienkāršas tautas, bet kad šādi “varenie” no valsts kases izzog simtiem tūkstošu latu, tad tas nav pat pārkāpums. Tas ir galējs cinisms un vislielākā nekaunība kā rīkojas šajā valstī varenie, kad zagļiem no vareno slāņa ir tiesības darīt ko iedomājas, bet vienkāršajam cilvēkam bieži vien nav tiesības pat uz savu bērnu ārstēšanu, uz viņu dzīvošanu. Lūk tā ir demokrātija, tas ir šejienes kapitālisms mūsu vietvalžu izpratnē.

+1
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu