Rakstniecības un mūzikas muzejā būs izstāde “Smacenis” 2

Print Friendly, PDF & Email

Izstāde stāstīs par rakstnieku un mūziķu statusu padomju stagnācijas gados

Rakstniecības un mūzikas muzejā no 24.oktobra skatāma izstāde “Smacenis”, kuras uzmanības centrā būs jautājums par radošo profesiju statusu sabiedrībā, raksta aģentūra LETA .

Izstāde pievērsīsies rakstnieku un mūziķu dzīves un daiļrades apstākļiem Brežņeva laikā jeb padomju stagnācijas gados, kas sākas ar Čehoslovākijas notikumiem 1968.gadā un beidzas ar tā saucamo pārbūvi 1980.gadu vidū.

Toreiz zināmus ienākumus garantēja samērā regulāri valsts pasūtījumi. Radošās savienības rūpējās par savu biedru sociālo labklājību – dzīvokļiem, radošajiem namiem un veselības aprūpi. Tādējādi radošo profesiju pārstāvjiem tika nodrošināts tā laika standartiem visai augsts dzīves līmenis.

Tomēr šīs privilēģijas tika pirktas dārgi – par dažādiem radošās brīvības ierobežojumiem, varas rupju iejaukšanos daiļrades procesā, cenzūru un pašcenzūru, kas seko katrai uzrakstītai rindai, prasot lielākas vai mazākas nodevas laikmeta ideoloģijai.

Jautājums par radošo profesiju statusu Latvijā īpaši aktualizējies pēdējā laikā. Rakstnieki un citu radošo profesiju pārstāvji nereti jūtas nepienācīgi novērtēti un atalgoti. Notiek skarbi dialogi ar valdības pārstāvjiem, nākas dzirdēt runas arī par labajiem padomju laikiem. Izstāde ir atgādinājums par tām nodevām, kuras laikmeta ideoloģijai bija spiests maksāt katrs, raksta aģentūra LETA.

Izstāde “Smacenis” Rakstniecības un mūzikas muzejā būs skatāma līdz 2013.gada 26.maijam.

Vairāk informācijas muzeja mājas lapā

 

Komentāri (2)

C300dn 04.07.2019. 17.57

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: ir.lv/2012/10/21/rakstniecibas-un-muzikas-muzeja-bus-izstade-smacenis/ […]

0
0
Atbildēt

0

Male escorts Brisbane 04.07.2019. 10.59

… [Trackback]

[…] Here you will find 83400 additional Information on that Topic: ir.lv/2012/10/21/rakstniecibas-un-muzikas-muzeja-bus-izstade-smacenis/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu