Nacionālajā mākslas muzejā mākslinieka Braco Dimitrijeviča personālizstāde • IR.lv

Nacionālajā mākslas muzejā mākslinieka Braco Dimitrijeviča personālizstāde

25
Braco Dimitrijeviča darbs, kas 2009.gadā bija izstādīts Venēcijas Modernās mākslas muzejā "Palazzo Ca’Pesaro" 53.Venēcijas mākslas biennāles laikā

Braco Dimitrijeviču uzskata par vienu no konceptuālās mākslas aizsācējiem

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē no 14.septembra līdz 21.oktobrim atvērta ievērojamā mākslinieka Braco Dimitrijeviča personālizstāde “Kuģošana pēcvēsturē” un lielformāta fotoinstalācija “Ikdienas garāmgājējs”, kas speciāli izgatavota eksponēšanai Latvijā, raksta aģentūra lETA.

Dimitrijeviča darbi jūlijā un augustā bija apskatāmi Cēsu Mākslas festivāla vizuālās mākslas programmā, bet tagad mākslinieka darbi ar Cēsu Pils ģildes fonda gādību būs skatāmi arī Rīgā. 

Pēcvēsture ir mākslinieka radīts termins jēdzienam, kas apzīmē laiku, kas pārstāv dažādu vērtību līdzāspastāvēšanu un kuru raksturo vērtējuma atskaites punktu daudzveidība. Izstāde “Kuģošana pēcvēsturē” ir bijusi eksponēta 2009.gadā Venēcijas Modernās mākslas muzejā “Palazzo Ca’Pesaro” 53.Venēcijas mākslas biennāles laikā. Dimitrijeviču uzskata par vienu no konceptuālās mākslas aizsācējiem. Jau 1963.gadā viņš realizēja savu pirmo konceptuālās mākslas projektu – no grīdas lupatas izveidoja Pasaules karogu kuģiem un laivām kā alternatīvu nacionālajiem karogiem, kuri jāmaina, iekuģojot valstij piederošajos ūdeņos. 1970.gados Dimitrijevičs sāka lielformāta fotogrāfiju sēriju “Ikdienas garāmgājējs”, kuras koncepcijas pamatā ir vēlme parādīt, ka ikviens var būt tikpat nozīmīgs kā ievērojams politiķis vai mediju zvaigzne. “Ikdienas garāmgājējs” tika eksponēts Parīzē uz Pompidū centra fasādes plašu ievērību guvušajā 1989.gada izstādē “Magiciens de la Terre”. 

Dimitrijeviča darbi ir eksponēti pasaules slavenākajos muzejos un mākslas galerijās, viņa personālizstādes organizētas Teita galerijā Londonā, Bernes Kunsthallē, Ludviga muzejā Ķelnē, Diseldorfas Kunsthallē, Modernās mākslas muzejā “MUMOK” Vīnē, Krievu muzejā Sanktpēterburgā un citviet. Mākslinieks ir bijis vairāku Venēcijas biennāļu dalībnieks, piedalījies Sanpaulu, Sidnejas, Havannas, Santafē un Kwangju biennālēs. 

Dimitrijevičs ir dzimis 1948.gada 18.jūnijā ievērojamā dienvidslāvu gleznotāja Vajo Dimitrijeviča ģimenē. Mākslinieks 1971.gadā absolvējis Zagrebas Mākslas akadēmiju un no 1971.gada līdz 1973.gadam mācījies Svētā Martina mākslas skolā Londonā.

Vairāk informācijas muzeja mājas lapā

Komentāri (25)

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu