Folkloras festivāls “Baltica 2012” pieskandinās Rīgu un Vidzemi

Print Friendly, PDF & Email

Piedalīsies 173 Latvijas etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas no dažādām pasaules valstīm. Būs mākslas izstāde un filmu festivāls

Pateicoties latviešu folkloras un tradicionālās kultūras vērtību glabātājiem, no paaudzes uz paaudzi tiek nodota dziesma, deja, svētku svinēšana un amatu prasmes. Šo tradīciju glabātājus katru gadu pulcē kopā starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kurš šogad 5.-9. jūlijam pieskandinās Latviju – Rīgu un Vidzemi.

Baltijas lielākos folkloras svētkus – festivālu “Baltica 2012” – svinēs gan 173 Latvijas etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas, gan tautas muzikanti, lietišķās mākslas meistari, amatnieki, gan arī ārvalstu grupas un stāstnieki no ASV, Itālijas, Ukrainas, Bulgārijas, Francijas, Izraēlas, Lietuvas, Zviedrijas, Igaunijas un Lielbritānijas. Tradicionāli festivālā piedalās arī ārvalstu latviešu grupas un Latvijas mazākumtautību kolektīvi.

Rīgas centrā un priekšpilsētās, Madonā, Turaidā, Siguldas novadā, Ikšķilē, Ķekavā, Barkavā, Cesvainē, Ērgļos, Koknesē un Ļaudonā piecas dienas notiks koncerti, tradīciju vakari, meistardarbnīcas, dažādi brīvdabas sarīkojumi, gadatirgus un stāstnieku vakari. Īpašs akcents festivālā likts uz autentisko folkloru.

Festivāla laikā kinoteātrī “Splendid Palace” notiks kinofestivāls “Etno Baltica”. Tā programmu papildinās Latvijas mākslas skolu bērnu animācijas filmas, kas tapušas gatavojoties šāgada festivālam.

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs apskatāma Baltijas valstu lietišķās mākslas izstāde “Vainags”, savukārt Sv. Pētera baznīcā tautas lietišķās mākslas savienības 10 gadu jubilejas izstāde “Māksla un amatniecība”.

Festivāls “Baltica” notiek kopš 1987. gada visās Baltijas valstīs, šogad Latvijā, svinot 25 gadu jubileju. Katru gadu festivālam ir sava tēma. Šogad tā  ir “ceļš” – viena no nozīmīgākajām kategorijām cilvēces ideju vēsturē.

Plašāka informācija: www.festivalbaltica.com

 

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu