Drosmīgas pusaudzes izglābj zēnu, otrs noslīkst 10

Foto: Andrejs Terentjevs, F64
Print Friendly, PDF & Email

Lai arī notikumam bija daudz aculiecinieku, palīgā devās tikai meitenes 

Pirmdien Rīgā starp Ķengaragu un Rumbulu, peldoties Daugavā, noslīcis deviņus gadus vecs zēns, bet viņa 11 gadus veco draugu no nelaimes izglābušas trīs pusaudzes. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele pastāstīja, ka plkst.17.28 VUGD saņēmis informāciju, ka Daugavā slīkst mazs zēns, raksta LETA. Glābējiem ierodoties notikuma vietā, zēns virs ūdens vairs nebija redzams. 

Darbu sāka dienesta ūdenslīdēji, taču procesu sarežģīja daudzie zivju tīkli Daugavā. Palīgā ieradās arī Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki, kuri novāca traucējošos tīklus un norobežoja teritoriju. Pēc nepilnas stundas VUGD glābēji deviņus gadus veco zēnu atrada 50 metru attālumā no krasta, vietā, kur bija sešus metrus dziļš. Zēna dzīvību neizdevās glābt. 

Kā vēlāk pastāstīja aculiecinieki, divi deviņus un 11 gadus veci zēni bija peldējušies Daugavā, kur strauji kļūst dziļš. Deviņus gadus vecais puika pēkšņi sācis slīkt, pieķēries savam vecākajam draugam un vilcis līdzi arī viņu. 

Slīcējus pamanījušas trīs 13-14 gadus vecas meitenes, kuras nekavējoties steigušās palīgā. Divas pusaudzes piepeldējušas pie slīkstošajiem puikām un vienu no viņiem – 11 gadus veco zēnu – izvilkušas no ūdens, bet otru izglābt nav bijis iespējams. Tikmēr trešā meitene no krasta zvanījusi uz ārkārtas situāciju tālruni 112 un izsaukusi glābējus. 

Neraugoties uz to, ka atpūtas vietā pie Daugavas tobrīd atradās daudz cilvēku, šīs trīs meitenes bija vienīgās, kuras slīkstošajiem zēniem steidzās palīgā un piezvanīja glābējiem, teica Šembele. 

VUGD izsaka pateicību varonīgajām pusaudzēm par to, ka īstajā brīdī viņas neapjuka un devās glābt nelaimē nonākušo dzīvības. Par šo meiteņu drošsirdību un pašaizliedzību VUGD viņas rosinās apbalvot.

Komentāri (10)

Arcijs 02.08.2011. 15.28

Londonā vienā baznīcas dārzā ir vesela siena ar piemiņas plāksnītēm tiem, kas gājuši bojā, glābjot otru – ugunsdzēsēji, policisti, vienkārši cilvēki, arī bērni. Tās liek jau kopš 19.gs vidus. Ļoti aizkustinoši.
Līdzjūtība zēna vecākiem…

+6
0
Atbildēt

0

andrisskrastins 02.08.2011. 13.25

Piekrītu tam, ka tomēr nevajadzētu izcelt to, ka citi nav palīdzējuši – cilvēki tomēr dažādi reaģē uz stresu un nebiju klāt, tāpēc grūti izprast. Tiesa, tas ka neviens cits nepiezvanīja, liecina tomēr par nespēju šādā situācijā aptvert notiekošo, vai arī vienkārši vienaldzību pret līdzcilvēku ciešanām.

+1
-1
Atbildēt

0

LAURIS 02.08.2011. 13.21

nav labi kaunināt, ka visi barā nav metušies ūdenī. Cik reizes noticis, ka glābējs ir štruntīgs un aiziet pa burbuli ar visu glābjamo. Turklat slīkstošs cilvēks ir kā dzīvnieks, viņš var ieķerties rokā un nelaist vaļā afekta stāvoklī.

+5
-8
Atbildēt

6

  Linda Kovaļevska > LAURIS 02.08.2011. 22.46

  Diezgan jocīgi šķiet, ka 13-14 gadus vecas meitenes pludmalē ir labākās glābējas, bet kaunināšanas vietā labāk derētu pamācība, kā pareizi reaģēt šādā situācijā un, novērtējot savas iespējas, palīdzēt nelaimē nonākušajam.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Kinskis > LAURIS 03.08.2011. 11.35

  Daugavas krasts šajā vietā ir visai nemīlīga peldvieta. Šķiet, ka pie Kvadrāta upē tiek iepludināti kanalizācijas ūdeņi. Te tiek regulāri piedrazots, vadāti peldēties suņi, uzturas skaļas kompānijas, kurām mēdz būt darīšana ar policiju. Tāpēc kontingents, kas šeit uzturas, nav tie gaišākie prāti.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  pallo > LAURIS 02.08.2011. 13.53

  Tu esi bezsirds zvērs. Kārtīgs pieaudzis cilvēks būtu pats atdevis dzīvību, lai tikai divus puišeļus izglābtu, nevis gudri spriedelētu. Un mazs puisītis neparautu līdz ar sevi pieaugušo, tu aunapiere. Bet drosmi un sirdsapziņu skolā neiemācīs.

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  LAURIS > LAURIS 02.08.2011. 14.15

  agnese_b
  ar par zvanīšanu ne vārda nebildu, tas pats par sevi saprotams

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Edmunds Zālīte > LAURIS 02.08.2011. 13.50

  piekrītu, ka bez īpašām zināšanām slīkstošu cilvēku glābšanā vai ļoti labu peldētprasmi, labāk nemesties palīgā – lielas iespējas tikai pievienoties slīkoņu sarakstam. bet tas, ka apkārtējo attieksme pret nelaimē nonākušu cilvēku pie mums pārāk bieži ir šokējoši vienaldzīga, to nevar noliegt!

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  SOHO > LAURIS 02.08.2011. 13.28

  Bet piezvanīt glābējiem tā kā nevajag baigo drosmi un spēku.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu