Sociālo tīklu "pasaules kartē" Latvijā dominē draugiem.lv 20

Print Friendly, PDF & Email

"Facebook" iekarojis gandrīz visu Eiropu, izņemot Nīderlandi un Latviju

Sociālais tīkls "Facebook" burtiski turpina iekarot pasauli, taču Latvijā vēl turas "draugiem.lv" varā, liecina internetā publicēta pasaules karte , kas iekrāso valstis krāsās atbilstoši valsts lielākajam un dominējošam interneta sociālajam tīklam, par informācijas tehnoloģiju portālā “TechCrunch” publicēto vēsta aģentūra LETA.

Portālā publicēta blogera Vinčenzo Kosenzas jaunākā no dažādiem datu avotiem veidotā karte "World Map of Social Networks", kur decembrī vairums pasaules valstu ir "Facebook" zilā krāsā. Eiropā “Facebook” pakļautībā nav vien Nīderlande, kurā dominē sociālais tīkls “Hyves” un Latviju, kas parādās kā neliels pleķītis sociālajam tīklam “draugiem.lv” atvēlētajā dzeltenīgā krāsā.

Kaimiņvalstis Lietuvu un Igauniju ir pārņēmusi, kā Kosenza to dēvē, "Facebook" dibinātāja Marka Zukerberga "radība".

"draugiem.lv" kartes apzīmējumos parādās starp citiem daudz lielākajiem sociālajiem tīkliem, jo ir teju vienīgais sociālais tīkls Eiropā, kuru attiecīgajā valstī lietotāju skaitā nav pārspējis "Facebook". Citi pārsvarā ir daudz lielāki, piemēram, Brazīlijā vadošais "Orkut" un Ķīnā lielākais "QQ Zone".

Kosenza savā bloga ierakstā ir arī iekļāvis līdzīgas kartes, kas attēlo pasauli, balstoties uz 2010.gada jūnija, 2009.gada decembra un 2009.gada jūnija sociālo tīklu lietošanas datiem. Tie liecina, ka starplaikā "Facebook" dominancē kritušas Filipīnas, Mongolija, Polija, Portugāle, Meksika, arī abas Latvijas kaimiņvalstis. Krievija stabili turas "V kontakte" dominancē, bet Japānu noturējis kāds turienes vietējais sociālais tīkls.

Komentāri (20)

LAURIS 11.12.2010. 12.10

ja draugiem.lv atmetīs savu bezkaunīgo spamošanu un kampšanu, tad var būt noturēsies līderos vēl pāris gadus.

+9
-1
Atbildēt

1

  Senda Kronberga > LAURIS 11.12.2010. 23.16

  Nedodu viņiem pat gadu un tur neviens neko netaisās mainīt. Akli turas uz saviem sms pakalpojumiem un laikam cer uz kkādu brīnumu. Viņi šo cīņu jau sen ir zaudējuši.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

r_bondars_gmail_com 11.12.2010. 15.00

Draugiem.lv ilgi Latvijā būs līderis. Ilgi: 1-2gadi. Un vēlāk nekur nepazudīs. Viņi vienkārši ir savādāki.

Facebook.com ir daudz plašāka funkcionalitāte. Tādēļ tas ir sarežģītāks un daudziem nesaprotams. Draugiem.lv viss ir smuki salikts pa plauktiņiem – Tur būs Tavas galerijas, tur dienasgrāmata, tur draugi. Facebook.com ir daudz haotiskāks, kur viss ir vienkopus un tā rosība notiek ap draugu aktivitātēm un iespēju par katru izteikties vai dalīties tālāk.

Facebook.com trumpis ir tas, ka viņi ir globāli. Viss interneta saturs ir pilns ar facebook.com “Share” un “Connect”. Jebkuras lapas (daudz maz pārdomātas) saturu es varu ieteikt saviem draugiem. Arī draugiem.lv ir pogas “Ieteikt” un “draugiem.lv pase”, bet tas strādā lokāli – Latvijā.

Draugiem.lv pareizi šobrīd dara, ka ir izveidojuši platformu, kuras saturu var veidot ne tikai draugiem.lv, bet arī citi mazie programmētāji, kuriem ir idejas un vēlme. Problēma – nav daudz šo saturu veidotāji.

+7
-2
Atbildēt

2

  kristineim > r_bondars_gmail_com 12.12.2010. 02.01

  Piekrītu Kristapam.
  Līdzīgs, kā Facebook ir arī vkontakte.ru: pelēks un totāli bez dizaina. Pie kam nevaru (varbūt nemāku?) izdzēst no tā savu kontu. Daudzi mani draugi no LT un RU ir reģistrējušies draugiem.lv

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Senda Kronberga > r_bondars_gmail_com 12.12.2010. 10.29

  Kā gan var paredzēt tik tālu nākotni? Gada laikā viss var tik krasi mainīties. draugiem.lv nevienam nebūs vajadzīgi uz kopējā fona, jo tieši tāpat kā ārzemju ceļojumi, cilvēkiem vairāk interesē atklāt nezināmo un plašo pasauli, neviss maksāt kkādus santīmus par to, lai apskatītos, kas viņus ir apskatījuši un spiest katru reizi uz sākumu, lai atjaunoju informāciju, kas patiesībā ir ļoti lēts triks, kā iegūt view count kkādām reklāmām ko viņi sabāž pa pus portālu. Draugiem.lv attieksme pret lietotāju a.k.a. klientu arī ir ļoti zemā līmenī.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

lebronj2356 11.12.2010. 16.13

Draugu popularitātes bums bija pirms gadiem 2-3, kopš tā laika ir manāmi kritusies aktivitāte. Iespējams, ka vēl kādu laiku konkurēs ar Facebook, bet tas jau ir uz uzkrātā rēķina, kā arī to apstākli, ka cilvēkiem Latvijā ir daudz jāstrādā, citiem vispār nav i-neta, bet vēl daudzi slikti zin angļu valodu.

+3
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu