Jaunā Saeima top Ir.lv vēlēšanu sadaļā 8

Gatis Gierts, F64
Ir redakcija
Print Friendly, PDF & Email

Aicinām ikvienu novērtēt deputātu kandidātu un partiju veikumu

Portāls Ir.lv atvēris vēlēšanu sadaļu , kurā var novērtēt partiju labos darbus un nedarbus, pievienojot zīmīgus notikumus deputātu kandidātiem izveidotajos profilos. Vērtējumi summējas partijas reitingā, no kā savukārt ir atkarīgs vietu skaits nākamās Saeimas modelī – pievienojot un novērtējot jaunus darbus, populārāko 100 kandidātu sastāvs tiek pastāvīgi atjaunināts.

''Atšķirībā no reālās dzīves, mūsu vēlēšanu sadaļā kandidātu iekļūšana Saeimas deputātu simtniekā ir atkarīga tikai no viņu darbu novērtējuma – par katru pozitīvi vērtēto notikumu kandidāts saņem punktus, par negatīvo tos zaudē. Šī nav balsošana par frizūrām vai reklāmām, bet gan konkrētām lietām, ko katrs kandidāts izdarījis vai pateicis,” saka Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Sadaļā publicējam arī vēlēšanu dienasgrāmatu, ko raksta vairāki autori – sociologs Aigars Freimanis, žurnālisti Baiba Strautmane, Dmitrijs Petrenko, Aivars Ozoliņš, Nellija Ločmele.

Vēlēšanu sadaļā pieejami arī žurnāla Ir raksti, kas veltīti priekšvēlēšanu piedāvājuma analīzei – intervijas ar sarakstu līderiem, analīze par svarīgākajiem rīcībpolitikas mērķiem nākamo četru gadu laikā. Te publicētse arī sadarbībā ar Latviešu palīdzības komiteju Zviedrijā un laikrakstu ''Brīvā Latvija'' veidotais priekšvēlēšanu izdevums ''Desmitnieks''.

Vēlēšanu sadaļas informācija tiek veidota, balstoties uz Centrālās vēlēšanu komisijas datubāzēm, sabiedriskās domas pētījumiem un mediju avotiem. Aicinām lasītājus pievienot aktuālus pašu fiksētus notikumus un komentēt jau ievietoto informāciju.

Komentāri (8)

mary75 14.09.2010. 15.30

Pagaidām sanāk 47 vietas JL, 53vietas TB, tā es tur sapratu?
Zināms pārsteigums, vismaz, priekš manis.
Labi vēl, ka to punktu vairāk par visiem Dombrovskim.

+4
-1
Atbildēt

3

  Arija Saleda > mary75 14.09.2010. 15.53

  Protams, visu var panākt vajag tik pareizos kritērijus 🙂 Šāds rezultāts kā ir pašlaik, ir 6 klases projektu nedēļas cienīgs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Arija Saleda > mary75 14.09.2010. 17.28

  Piekrītu, bet ne par to ir stāsts, veicot aptauju manā ģimenē, lai noskaidrotu cik procentu ģimeņu savstarpējai saziņai izmanto krivu valodu izrādītos 0.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  r_bondars_gmail_com > mary75 14.09.2010. 16.16

  Tev ir visas iespējas papildināt notikumu sarakstu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

mary75 14.09.2010. 15.56

Vispār, vismaz ko līdzīgu būtu jāveic tā sauc, sab TV., Ir auditorija tāpat pietiekami labi orientējas, diemžēl, 90% to Ir nelasa, bet, vadās pēc LNT un LTV.

+3
0
Atbildēt

0

itommy_ 14.09.2010. 14.29

Šāds monitorings ir ļoti vērtīgs, un paldies cilvēkiem, kas politisko procesu Latvijā pamazām sāk vilkt laukā no mēslu bedres, tai skaitā ar caurspīdības instrumentāriju. Sūdu vārītāju vārdiem nešaubīgi jātop zināmiem un labi redzamiem visai sabiedrībai. Bet tāpat svarīgi ir parādīt labos darītājus un viņu veikumu. Diemžēl tādu līdz šim ir ļoti maz, un 2.oktobra vēlēšanās nav vispār, ja skatāmies politiskos spēkus kopumā, nevis pa atsevišķiem kandidātiem.

Cerams, ka politiskā monitoringa institūts tiks aizvien pieslīpēts, un jau uz 11. Saeimas vēlēšanām smirdoņas būs krietni mazāk. Varbūt pat ar ārkārtas ekspresi tas notiks daudz agrāk nekā mēs tagad domājam.

+3
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu