Lieki pierādījumi 44

Lauris Vīksne, F64
Baiba Strautmane
Print Friendly, PDF & Email

LTV Ziņu dienestam ir iespēja pierādīt savas pastāvēšanas jēgu

Misija, sirdsapziņa, godaprāts, drosme – skaļi vārdi, kurus ikdienā un normālos apstākļos žurnālisti var lieki pa muti neviļāt. Tomēr ir brīži, kad putekļi no šīm bruņām (ja tādas ir, protams) jānopurina un jādodas kaujā. Bet to būtu vēlams darīt, pirms tevi atlaiž no darba, un atklāti, ne anonīmi. Ja Mareks Gailītis spiež LTV Ziņu dienesta žurnālistiem nodarboties ar Šlesera PR, tad sabiedrībai ir nepieciešams to uzzināt uzreiz, nevis tad, kad attiecīgo cūcību skaits jau vairs nav uz vienas rokas pirkstiem saskaitāms.

Man personīgi nav nekādu šaubu, ka Gailītis ar to nodarbojas, un atklātībā nākusī informācija ir tikai lieks pierādījums tam, ka LTV Kota vadībā jau gadiem īsteno apzinātu sabiedriskās televīzijas nozīmības reducēšanu, ko var dēvēt arī par reitingu graušanu – talantīgāko radošo komandu („Neprāta cena”,  Artas Ģigas „De Facto”) padzīšana, nepārprotama vēlme patriekt arī Streipu un Domburu, pilnīga nevēlēšanās nodrošināt adekvātu pirmsvēlēšanu laika atspoguļojumu utt.,utjpr.

Jaunākās ziņas no panorāmiešiem ļauj labi saprast, ko LTV vadība domāja, sakot, ka vēlēšanu procesa atspoguļojumu nodrošinās esošo raidījumu ietvaros…

Tāpēc vēlreiz – ir traki skumji, ka Ziņu dienests joprojām sāk runāt par vēlu.

Cik noprotams, nedaudz citāda situācija ir ''Dienā”, kur, iespējams, Sarmītes Ēlertes ēna, ko vietnieks Zaļūksnis tā gribēja iznīdēt, joprojām ir pietiekami liela, lai žurnālistiem pietiktu drosmes pieprasīt nekam nederīgu galveno redaktoru un viņu vietnieku aizvākšanu. Visu cieņu kolēģiem, tomēr var gadīties, ka šādā veidā cenšoties glābt avīzes reputāciju un līdz ar to arī nepazaudēt atlikušos lasītājus, tiks panākts kas cits. Lai kas arī būtu „Dienas” īstie jaunie īpašnieki, nupat viņiem būs tapis gana klārs, ka nav cerību paspēt līdz vēlēšanām sakārtot lietas tā, lai laikraksts, tāpat kā, piemēram, pieminētais Ziņu dienests vai LNT, būtu normāli izmantojams visādu bezreitingu blēžu PR mērķiem. Tāpēc zūd jebkāda motivācija turpināt uzturēt šādu zaudējumus nesošu laikrakstu kaut vai tikai līdz vēlēšanām…

Un šeit nu kolēģiem nepalīdzēs ne drosme, ne sirdsapziņa.

LTV ziņas neviens neslēgs, un tāpēc atgriežos pie sākuma – divos mēnešos, kas atlikuši līdz Svarīgajai Dienai, kolēģiem būs visas iespējas un daudz iemeslu atcerēties visu to, kas mācīts par žurnālistikas pastāvēšanas jēgu. Tauta ar mēslu dakšām ielās nenāks, tikai pašiem būs pierādīt, ka mūsu pastāvēšanai šajā valstī tomēr joprojām ir kāda jēga.

Komentāri (44)

oktaavs 05.08.2010. 20.48

Visi iespējamie cepumi Baibai Strautmanei. Tā viš i..
Žurnālistiem ir jāpierāda, ka viņi nav nicināmi un pērkami žurnaļugas. Ka LTV ziņu dienests nekad nekļūs par vienalga kādas partijas propogandas dienestu.To vajag pateikt skaļi un nepārprotami.
Ir tāda lieta, kā žurnālistu solidaritāte. Arī starptautiskā.Ārzemju žurnālistiem ir liela pieredze, kā iebāzt atpakaļ tās roķeles, kas snaikstās gar neatkarību un vārda brīvību.

+30
-1
Atbildēt

0

Bebrs 05.08.2010. 18.55

Saku godīgi: mēs-skatītāji- tendenciozitāti jutām jau no pirmās viņa iecelšanas dienas. Pavasara “diskusijās” tas jau bija acīm redzams.

+30
-2
Atbildēt

0

Tomass Užans 05.08.2010. 20.17

LTV ir par nodokļu maksātāju naudu uzturēta iestāde, nevis par kādu oligarhu naudu. Nodokļu maksātājam interesē ziņu kvalitāte nevis makaroni uz ausīm. Gailītis laikam to aizmirsis.

+29
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu